نماد تاپیکو را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
تحلیل نماد تاپیکو
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد تاپیکو را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد تاپیکو را بشناسیم

آشنایی با نماد تاپیکو بخش های اصلی آشنایی با نماد تاپیکومعرفی نمادتاریخچهبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب اعضا و هیئت مدیرهسهامداران شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و شرکت های فرعی آن تحت عنوان گروه تاپیکو در سال ۱۳۸۲ تاسیس شد. این مجموعه با نام شرکت پالایش…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد تاپیکو

شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و شرکت های فرعی آن تحت عنوان گروه تاپیکو در سال ۱۳۸۲ تاسیس شد. این مجموعه با نام شرکت پالایش روغن آبادان فعالیت خود را آغاز نمود و با نماد تاپیکو به بازار بورس و اوراق بهادار راه یافت. اگر می خواهید با نماد تاپیکو در بورس بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی نماد

شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با نماد تاپیکو در بورس در زمینه های مختلفی فعالیت دارد که از جمله آن می توان به سرمایه گذاری در سهام، سهم الشرکه و واحدهای سرمایه گذاری، انواع صندوق در زمینه تهیه و تولید انواع مواد و محصولات پتروشیمی و شیمیایی و فرآورده های نفتی، سرمایه گذاری در پروژه های نفتی و  … اشاره نمود.

تحلیل نماد تاپیکو

تاریخچه

شرکت تاپیکو در سال ۱۳۸۲ به عنوان یک شرکت سهامی خاص با نام شرکت پالایش روغن آبادان راه اندازی شد. با تغییر اساسنامه در سال ۱۳۸۳ ماهیت شرکت نیز تغییر یافت و از سهامی خاص به سهامی عام تغییر پیدا نمود.

در ابتدا دفتر مرکزی این شرکت در شهر آبادان قرار داشت و پس از این تغییرات به تهران منتقل شد و نام آن به شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمیایی و شیمیایی تامین تبدیل شد.

در جهت اجرای سیاست های ساماندهی کسب و کارشرکت های زیر مجموعه شستا در سال ۱۳۹۰، بخش سلولز تاپیکو به شرکت صنایع عمومی تامین انتقال یافت و پس از ادغام شرکت هلدینگ نفت و گاز تامین در هلدینگ سرمایه گذاری صنایع پتروشیمیایی و شیمیایی تامین نام شرکت در نهایت به سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین تغییر پیدا نمود.

حتما بخوانید
نماد فاما را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  سهام خزانه را هم


مطالعه کنید

در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با نماد تاپیکو و در گروه محصولات شیمیایی در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد. البته شرکت اصلی و نهایی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا در بازار بورس فعالیت دارد.

این شرکت در زمینه سرمایه گذاری در سهام شرکت ها و فعالیت های شرکت های فرعی آن در زمینه صنایع شیمیایی و پتروشیمیایی و فرآورده های آن ها فعالیت دارد.

هلدینگ تاپیکو با داشتن زیر مجموعه ای از ۳۰ شرکت مدیریتی و وابسته به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع سلولزی و تایر به فعالیت خود ادامه می دهد و سهام های این شرکت دارای روندی صعودی و روبه رشد هستند.

تاپیکو با وجود تمامی موانع و محدودیت هایی که وجود دارد یکی از فعال ترین شرکت ها است و موفق شده در میان هلدینگ های شستا رتبه ۱ را از آن خود نماید.

تحلیل نماد تاپیکو

ترکیب اعضا و هیئت مدیره

بر اساس آخرین تغییرات ایجاد شده اعضای هیئت مدیره این شرکت با نماد تاپیکو به شرح زیر است.
حسین ابویی مهریزی نماینده شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین به عنوان رئیس هیئت مدیره
جواد داوری آشتیانی نماینده شرکت سرمایه گذاری صبا تامین به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره
محمود مخدومی نماینده شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی به عنوان عضو هیئت مدیره
سید پندار توفیقی نماینده شرکت سرمایه گذاری صدر تامین به عنوان عضو هیئت مدیره

تحلیل نماد تاپیکو

سهامداران

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی-سهامی عام ۳۸.۵۸۰%
شرکت واسط مالی مردادیکم-بامسئولیت محدود ۱۸.۶۳۰%
شرکت واسط مالی اردیبهشت-بامسئولیت محدود ۱۰.۶۳۰%
شرکت سرمایه گذاری صباتامین-سهامی عام ۷.۴۰۰%
موسسه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان وعشایر۶.۸۹۰%
شرکت آینده سازان رفاه پردیس-سهامی خاص ۴.۳۹۰%
شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی-س.ع ۲.۹۰۰%
شرکت پتروشیمی فن آوران-سهامی عام ۲.۰۱۰%

حتما بخوانید
نماد جم را بشناسیم

این نگاره با موضوع تحلیل نماد تاپیکو صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان شهریور ماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.