نماد برکت را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
تحلیل نماد برکت
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد برکت را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد برکت را بشناسیم

آشنایی با نماد برکت بخش های اصلی آشنایی با نماد برکتمعرفی نماد برکتتاریخچه ی برکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضا هیئت مدیرهسهامداران برکتتولید و فروش شرکتترازنامه برکت گروه دارویی برکت یکی از شرکت هایی است که با نماد برکت مدتی است که فعالیت خود را در بازار بورس…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد برکت

گروه دارویی برکت یکی از شرکت هایی است که با نماد برکت مدتی است که فعالیت خود را در بازار بورس آغاز نموده است. این شرکت بخشی از سهام خود را در بورس عرضه نمود و اقدام به پذیره نویسی کرد.

سهام های نماد برکت جز پر معامله ترین سهام های بورسی محسوب می شوند. اگر می خواهید با نماد برکت بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی نماد برکت

گروه دارویی برکت با نماد برکت از سال ۱۳۸۵ در بورس اوراق بهادار فعالیت خود را آغاز نمود و اقدام به پذیره نویسی کرد. سهام های نماد برکت با توجه به روند روبه رشدی که دارند می توانند فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری در بورس باشند.

نماد برکت

تاریخچه ی برکت

گروه دارویی برکت به صورت سهامی عام در سال ۱۳۸۹ راه اندازی شد و با نام شرکت فناوری های نوین دارویی تدبیر فعالیت خود را آغاز نمود. شرکت برکت با دانشمندان و موسسات دانش بنیان مختلفی همکاری دارد و به ارائه بهترین خدمات ممکن می پردازد. این شرکت با بیش از ۲۰ شرکت تابعه و با هدف رفع نیازهای دارویی جامعه فعالیت های خود را گسترده تر نمود.
شرکت هایی که زیر نظر این هلدینگ فعال هستند در زمینه توسعه و انتقال دانش فنی، خدمات بازرگانی، تجاری سازی فناوری ها و تولید داروها، خدمات پشتیبانی و .. فعالیت می کنند و به این ترتیب نزدیک ۱۴ درصد نیاز کشور به کل داروهای ضروری را تامین می کنند. هلدینگ دارویی برکت توسط شرکت های تابعه خود موفق شده که ۷۰۰ قلم محصول را به بازار عرضه نماید.
شرکت های مختلفی تحت نظارت این هلدینگ مشغول به فعالیت هستند که از جمله آن ها می توان به شرکت سرمایه گذاری البرز، شرکت سبحان دارو،البرز دارو، ایران دارو، تولید دارو و … اشاره نمود که بخش قابل توجهی از سهام آن ها در بورس اوراق بهادارتوسط هلدینگ برکت تحت عنوان برکت عرضه شده است.
گروه دارویی برکت موفق شده اولین شهرک تخصصی و تحقیقاتی دارویی کشور را با هدف متمرکز سازی مراکز تحقیق و کارخانه های دارویی پیشرفته راه اندازی و ایجاد کرده است. هلدینگ برکت در سال ۱۳۹۵ توانست به بورس اوراق بهادار راه یابد و نماد برکت را به عنوان پانصد و ششمین شرکت در بورس درج کند.

حتما بخوانید
نماد قصفها را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  پذیره نویسی در بورس را هم


مطالعه کنید

شعار این هلدینگ “سلامتی برکت است” و با اقدامات موثری که در زمینه دارویی انجام می دهد قصد دارد خدماتی را ارائه دهد و محصولاتی را تولید نماید که تمامی اقشار جامعه توانایی خرید و استفاده از آن ها را به منظور رفع بیماری و مشکلات و ارتقا سلامت خود داشته باشند.

ترکیب و اعضا هیئت مدیره

مدیر عامل گروه دارویی برکت اکبر برندگی است و اعضای هیئت مدیره آن به شرح زیر است.
حمید رضا جمشیدی نماینده گروه سرمایه گذاری البرز به عنوان رئیس هیئت مدیره
نصرالله فتحیان نماینده گروه دارویی سبحان به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره
اکبر برندگی نماینده شرکت کاراندیشان دوران معاصر به عنوان عضو هیئت مدیره
حسن جلیلی نماینده شرکت سرمایه گذاری پویا به عنوان عضو هیئت مدیره

نماد برکت

سهامداران برکت

بر اساس آخرین تغییرات صورت گرفته سهامداران این شرکت به صورت زیر هستند.
شرکت کاراندیش دوران معاصر-سهامی خاص ۵۷.۷۶۰%
شرکت گروه سرمایه گذاری تدبیر-سهامی خاص ۸.۳۴۰%
شرکت سرمایه گذاری پویا-سهامی عام ۳.۶۰۰%
شرکت پالایش پارسیان سپهر-سهامی خاص ۲.۴۴۰%
موسسه غیرتجاری دانش بنیان برکت ۱.۷۸۰%
شرکت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ۱.۰۷۰%

تولید و فروش شرکت

همانطور که اشاره شد شرکت های دارویی متعددی زیر نظر هلدینگ برکت مشغول به فعالیت هستند که هر کدام محصولات دارویی متعددی در حوزه درمان بیماری ها مختلف تولید می کنند و سالانه ضمن تامین نیازهای دارویی داخل کشور به صادرات به کشورهای همسایه نیز می پردازند و توانسته اند به این ترتیب سودآوری قابل توجهی برای کشور داشته باشند.

حتما بخوانید
نماد وایران را بشناسیم

ترازنامه برکت

ترازنامه برکت

این نگاره با موضوع بررسی نماد برکت صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان شهریور ماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.