نماد ثاخت را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد ثاخت
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد ثاخت را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد ثاخت را بشناسیم

آشنایی با نماد ثاخت بخش های اصلی آشنایی با نماد ثاختمعرفی نماد ثاختتاریخچه شرکتبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامدارانتراز نامه ثاخت در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها  بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد ثاخت

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها  بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت بین المللی توسعه ساختمان می باشد که در مهر ماه سال ۱۳۸۳ وارد بازار بورس و اوراق بهادار شد و شروع به پذیره نویسی کرد.

نماد ثاخت

معرفی نماد ثاخت

شرکت بین المللی توسعه ساختمان با نماد ثاخت در بازار بورس و اوراق بهادار تهران به عنوان چهارصد و چهاردهمین شرکت در فهرست شرکت های بورسی ثبت شد.

تاریخچه شرکت

در سال ۱۳۶۴ شرکت بین المللی توسعه ساختمان با اسم شرکت سرمایه گذاری ساختمان در تبریز احداث گردید. این شرکت با توجه به مصوبات مجمع عمومی در سال ۱۳۷۷ از تبریز به تهران انتقال پیدا کرد و در اداره ثبت شرکت های غیر تجاری تهران ثبت شد.

نوع سهام این شرکت سهامی خاص بود که در سال ۱۳۸۳ اسم شرکت را به شرکت بین المللی توسعه ساختمان تغییر دادند و نوع سهام آن به سهامی عام تبدیل شد.
هنگام تاسیس این شرکت دارای ۳۰۰ میلیون ریال سرمایه بود که شامل ۳۰ هزار سهم می شود که بعد از طی مراحلی ارزش آن به ۱۵۰۰ میلیارد ریال رسید.

برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به  اهمیت هوش مالی بالا در معاملات بازار سرمایه را هم


مطالعه کنید

این شرکت به عنوان هلدینگ ساختمانی دارای کسب و کار سرمایه گذاری در صنعت ساختمان است که شرکت نقش سرمایه گذار و مدیرت برای پروژه های عمرانی را عهده دار می باشد و اجرای آن از طریق دیگر شرکت های گروه یا خارج از گروه انجام می شود، به نحوی که بعد از اینکه فرصت های سرمایه گذاری را شناسایی کند در صورتی که توجیه پذیر باشد اقدام به ساخت و فروش آن ها خواهد کرد.

حتما بخوانید
نماد ذوب را بشناسیم (ذوب آهن اصفهان)

از طرفی وظیفه مدیرت شرکت های تحت پوشش و تابع خود را بر عهده دارد که هر کدام از آن ها دارای ماهیت مستقلی هستند، بنابراین می توان گفت فعالیت اصلی شرکت بین المللی توسعه ساختمان خرید و فروش ملک برای احداث ساختمان، شهرک، مجتمع های مسکونی، احداث و اجاره کارخانه های تولیدی مصالح ساختمان، احداث شرکت های مختلف و جدید و … می باشد.

نماد ثاخت

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت بین المللی توسعه ساختمان از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شوند:
علی اکبر شعبانی فرد با مدرک دکترا مدیر عامل شرکت می باشد.
محمد متولیان با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت سرمایه گذاری غدیر رئیس هیئت مدیره است.
مازیار حسینی با مدرک دکترا از شرکت صنعتی و بازرگانی غدیر نایب رئیس هیئت مدیره می باشد.
سید علی محسنی صالحی منفرد با مدرک مهندسی مکانیک از شرکت سرمایه گذاری اعتضاد غدیر٬ جعفر کشت کار ملکی با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت سرمایه گذاری زرین پرشیا و جواد مالکی با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت دریابان جنوب ایران کیش اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب سهامداران

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت بین المللی توسعه ساختمان هم از این حیث مستثا نیست، سهامداران این شرکت شامل: شرکت سرمایه گذاری زرین پرشیا با ۲۹.۴۰۰ درصد، شرکت صنعتی و بازرگانی غدیر با ۱۳.۰۵۰ درصد و شرکت سرمایه گذاری غدیر با ۱۲.۶۵۰ درصد می باشند.

تراز نامه ثاخت

ترازنامه ثاخت

پیشنهاد میشوداخبار مهم بورس را نیز پیگیری نمایید. در این زمینه در باره ی منابع صندوق توسعه ملی و بورس مطالعه نمایید.

حتما بخوانید
نماد وملل را بشناسیم

مطلب پیش رو با موضوع نماد ثاخت صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ عنوان به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تامهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.