نماد خاذین را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد خاذین
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد خاذین را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد خاذین را بشناسیم

آشنایی با نماد خاذین بخش های اصلی آشنایی با نماد خاذینمعرفی نماد خاذینتاریخچه خاذینبرای حرفه ای شدن در بورس ترکیب اعضای هیئت مدیرهسهامداران سایپا آذینتولید و فروش شرکت شرکت سایپا آذین یکی از شرکت های بورسی است که با نماد خاذین در بورس و اوراق بهادار تهران فعالیت دارد. این شرکت…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد خاذین

شرکت سایپا آذین یکی از شرکت های بورسی است که با نماد خاذین در بورس و اوراق بهادار تهران فعالیت دارد. این شرکت از مهم ترین شرکت های کشور در زمینه تولید قطعات خودرو محسوب می شود. اگر می خواهید با نماد خاذین در بورس بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی نماد خاذین

شرکت سایپا آذین با نماد آذین در بازار بورس و اوراق بهادار دارای حضوری فعال می باشد. موضوع اصلی فعالیت این شرکت تولید انواع قطعات خودرو است و سالانه محصولات متنوعی را تولید می نماید.

تحلیل نماد آذین

تاریخچه خاذین

شرکت سایپا آذین در سال ۱۳۷۰ به صورت سهامی خاص و با نام سایپا موتور فعالیت خود را آغاز نمود. سرمایه اولیه این شرکت معادل یک میلیون ریال است و با هدف مونتاژ ده ها هزار دستگاه خودرو رنو پنج در سال و تولید انواع قوه محرکه شروع به فعالیت کرد.

در سال ۱۳۷۴ بر اساس مصوبات مجمع عمومی فوق العاده نام شرکت به شرکت تولیدی اتومبیل شتاب خودرو تبدیل شد.

علاوه بر این در این سال سرمایه شرکت نیز افزایش یافت و مبلغ آن به یک میلیارد ریال رسید. با افزایش سرمایه شرکت تنوع محصولات تولیدی شرکت هم بیشتر شد و صندلی و رودری خودرو نیز به لیست محصولات افزوده شد.

در سال ۱۳۷۹ مجددا اقداماتی به منظور بالا بردن سرمایه شرکت صورت گرفت و با رساندن آن به سی میلیارد ریال نام شرکت نیز به طراحی و ساخت قطعات داخلی خودرو سایپا آذین تغییر کرد.

حتما بخوانید
نماد دروز را بشناسیم
برای حرفه ای شدن در بورس 

 مطلب مربوط به تفاوت های معاملات آتی سکه و گواهی سپرده طلا را هم


مطالعه کنید

این شرکت هم اکنون جز واحدهای فرعی شرکت سایپا است و در زمینی به مساحت ۷ هکتار در کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج واقع شده است. شرکت سایپا آذین پس از دریافت مجوزهای لازم از سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در سال ۱۳۸۰ موفق شد که به بورس راه یابد و سهام های خود را عرضه کند.

نماد خاذین

ترکیب اعضای هیئت مدیره

مدیر عامل شرکت سایپا آذین حسین شهریاری است و اعضای هیئت مدیره به شرح زیر می باشد:
مسلم مهدیون نماینده مرکز تحقیقات و نواوری صنایع خودرو سایپا به عنوان رئیس هیئت مدیره
سامان نبوتی نماینده گروه سرمایه گذاری سایپا به عنوان عضو هیئت مدیره
ابراهیم قلی پور نماینده بازرگانی سایپا یدک به عنوان عضو هیئت مدیره
میثم فرهاد خانی نماینده زامیاد به عنوان عضو هیئت مدیره

سهامداران سایپا آذین

شرکت ایرانی تولید اتومبیل – سایپا – ۴۴.۳۶۰ %
شرکت سایپا ۹.۳۸۰ %

نماد خاذین

تولید و فروش شرکت

سایپا آذین محصولات متنوعی را ارائه می دهد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به مجموع صندلی نیسان (بهینه)، مجموعه صندلی سایپا ۱۱۱ ( در قالبx100 )، مجموعه صندلی x131، مجموعه صندلی نیوسراتو، مجموعه رودری صندوق عقب x111 ، مجموعه صندلی x151 ( وانت کارا )، مجموعه صندلی تیبا ۲۱۱، مجموعه صندلی s300 ( آریو )، مجموعه صندلی ۲۳۲ ( ساینا )، مجموعه صندلی پادرا، مجموعه صندلی چادگان (H )، مجموعه صندلی ۲۱۲، مجموعه صندلی تیبا ۲۳۱، مجموعه صندلی برلیانس H320، مجموعه صندلی برلیانس H330، مجموعه صندلی برلیانس H220، مجموعه صندلی برلیانس H230، مجموعه صندلی سراتو معمولی، مجموعه صندلی سراتو اتوماتیک چرم، SP100، مجموعه صندلی برلیانس – C3، اقلام ناست صندلی، مجموعه صندلی ۱۳۲ ( در قالب X100 )، مجموعه صندلی برلیانس و … اشاره نمود.

حتما بخوانید
نماد سفارس را بشناسیم

پیشنهاد میشود از همین گروه  درباره ی نماد خساپا نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد خاذین صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا پایان مهرماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.