نماد حپارسا
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد حپارسا را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد حپارسا را بشناسیم

آشنایی با نماد حپارسا بخش های اصلی آشنایی با نماد حپارسامعرفی نماد حپارساتاریخچه شرکت توسعه حمل و نقل ریلی کشورترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران حپارساترازنامه حپارسا در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد حپارسا

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان یا نماد حپارسا می باشد که در سال ۱۳۹۵ با عرضه ۵ درصد از سهام خود وارد بازار فرابورس شد.

معرفی نماد حپارسا

شرکت توسعه حمل و نقل ریلی کشور بخشی از سهام خود را با نماد حپارسا در بازار فرابورس اوراق بهادار تهران مورد معامله قرار داده است و عرضه های اولیه خود را در اختیار مردم قرار داده و شروع به پذیره نویسی کرده است.

حمل و نقل ریلی پارسیان

تاریخچه شرکت توسعه حمل و نقل ریلی کشور

در سال ۱۳۸۴ شرکت حمل و نقل ریلی نیرو با هدف تامین سوخت نیروگاه های موجود در کشور که در سراسر کشور ۱۱ شعبه ریلی دارا بود احداث گردید. در سال ۱۳۹۴ اسم شرکت را به توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان تغییر دادند و در تاریخ بهمن ماه سال ۱۳۹۴ این شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. این شرکت مالکیت ۱۲۰۰ واگن مخزندار را بر عهده دارد و به عنوان بزرگ ترین شرکت حمل و نقل ریلی کشور عضو شرکت های گروه مخزندار در سطح کشور می باشد.

بر اساس اساسنامه فعالیت اصلی شرکت مبنی بر جابه جایی انواع بار و مسافر با استفاده از امکانات شبکه های ریلی می باشد.

حتما بخوانید
نماد آریا را بشناسیم

یعنی به طور کلی این شرکت انواع محصولات نفتی و غیر نفتی، مواد شیمیایی، فرآورده های پتروشیمی، روغن های خوراکی و غیر خوراکی، خدمات گمرکی و صادر نمودن بارنامه های داخلی و بین المللی بر عهده این شرکت می باشد.

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت حمل و نقل ریلی پارسیان از ۵ نفر تشکیل می شود که شامل افراد زیر می شود:
سید علیرضا حسینی طباطبایی با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت بین المللی توسعه ساحل و فرا ساحل نگین کیش مدیر عامل و نایب رئیس هیئت مدیره است.
علی اصغر سراجی با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت بازرگانی ناوک آسیا کیش رئیس هیئت مدیره می باشد.
عبدالرضا نادری با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت پتروشیمی پردیس، علی جهدی قراملی با مدرک دکترا از شرکت سرمایه گذاری زرین پرشیا و سید مصطفی خردمند با مدرک کارشناسی ارشد از شرکت دریابان جنوب ایران کیش اعضای هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند.

حمل و نقل ریلی پارسیان

ترکیب سهامداران حپارسا

هر شرکتی معمولا دارای سهامداران مختلفی است که شرکت توسعه حمل و نقل ریلی کشور هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت بین المللی توسعه ساحل و فرا ساحل نگین کیش با ۶۳.۲۲۰ درصد
شرکت توسعه فاوا صنعت با ۳.۱۳۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری سلیم با ۱.۸۲۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۶۰۰ درصد

ترازنامه حپارسا

ترازنامه شرکت حمل و نقل ریلی پارسیان

پیشنهاد میشود درباره ی نماد پارسان نیز مطالعه نمایید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد حپارسا صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد. ضمنا اطلاعات این نماد تا پایان آبانماه ۹۹ میباشد.

حتما بخوانید
نماد برکت را بشناسیم
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.