نماد قصفها را بشناسیم | سایت آموزش بورس ایران
نماد قصفها
  1. خانه
  2. نمادهای بورس
  3. نماد قصفها را بشناسیم
نمادهای بورس

نماد قصفها را بشناسیم

آشنایی با نماد قصفها بخش های اصلی آشنایی با نماد قصفهامعرفی نماد قصفهاتاریخچه شرکت قند اصفهانترکیب و اعضای هیئت مدیرهترکیب سهامداران قصفهاتولید و فروش محصولاتترازنامه قصفها در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند،…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

آشنایی با نماد قصفها

در بازار بورس و اوراق بهادار تهران بسیاری از شرکت ها و موسسه ها بخشی از سهام خود را مورد معامله قرار می دهند، یکی از آن ها شرکت قند اصفهان یا نماد قصفها می باشد که در تیر ماه سال ۱۳۷۶ قسمتی از سهام آن در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

معرفی نماد قصفها

شرکت قند اصفهان در مهر ماه سال ۱۳۷۶ بخشی از سهام خود را بر روی تابلو دوم بورس قرار داد و در تاریخ تیر ماه سال ۱۳۷۷ عرضه های اولیه خود را با نماد قصفها در اختیار مردم قرار داد و پذیره نویسی های خود را شروع نمود.

اطلاعات نماد قصفها

تاریخچه شرکت قند اصفهان

در سال ۱۳۳۷ شرکت قند اصفهان تاسیس شد و به صورت سهامی عام در تاریخ ۱۳۴۰ فعالیت خود را شروع نمود. این شرکت در اداره ثبت شرکت ها و موسسه های صنعتی تهران به ثبت رسید.

سرمایه ای که در اوایل تاسیس برای شرکت لحاظ کرده بودند ۳ هزار سهم یک هزار ریالی بود که هنگام تاسیس ۳۴ درصد از آن را به صورت نقد پرداخت نمودند.

امروزه سرمایه شرکت معادل ۱۹۵ میلیارد ریال می باشد که به ۱۹۵ سهم یک هزار ریالی تقسیم می شود. شرکت قند اصفهان تا سال ۱۳۵۸ به صورت یک شرکت سهامی خاص فعالیت های خود را انجام می داد و از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۵ تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران بود.

حتما بخوانید
نماد آبادا را بشناسیم

بر اساس حکم ۱۸۰ سال ۱۳۵۸ دادستانی جمهوری اسلامی حدود ۷۵ درصد از سهام شرکت را به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی انتقال داد و از آن تاریخ به بعد شرکت به صورت سهامی عام فعالیت های خود را انجام می داد.

فعالیت اصلی شرکت طبق اساسنامه ۱۳۷۶ خرید مواد اولیه، تاسیس کارخانه قند و بهره برداری از آن، فروش تمامی محصولات تولیدی کارخانه، انجام دادن تمامی امور مربوط به تجارت صنعت و کشاورزی، انجام سرمایه گذاری و شرکت در فعالیت هایی که در ارتباط با موضوع شرکت فعالیت می کنند، تولید قند، شکر، تفاله خشک، تفاله تر و … می باشد.

این شرکت در ۶ ماهه اول سال تعمیرات خود را انجام می دهد و در ۶ ماهه دوم سال تولیدات خود را انجام خواهد داد.

شرکت قند اصفهان

ترکیب و اعضای هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره شرکت قند اصفهان را ۵ نفر تشکیل می دهند که شامل افراد زیر می شوند:
یاسر داوری با مدرک لیسانس از شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا مدیر عامل و یکی از اعضای هیئت مدیره است.
بهمن دانایی با مدرک لیسانس از شرکت ره نگار خاورمیانه پارس رئیس هیئت مدیره می باشد.
صادق قراگوزلو با مدرک دکترا از شرکت مادر تخصصی گسترش صنایع غذایی سینا نایب رئیس هیئت مدیره است.
حامد عبدالعلی با مدرک دکترا از بنیاد مستضعفان و مجید نریمانی با مدرک لیسانس از شرکت پیوند تجارت آتیه ایرانیان اعضای هیئت مدیره شرکت هستند.

ترکیب سهامداران قصفها

هر شرکتی معمولا داری سهامداران مختلفی است که شرکت قند اصفهان هم از این حیث مستثنا نیست. سهامداران این هلدینگ شامل شرکت های زیر می شوند:
شرکت مادر تخصصی گسترش صنایع غذایی سینا با ۴۸.۹۴۰ درصد
بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با ۲۲.۴۳۰ درصد
شرکت سرمایه گذاری نیرو با ۱.۴۹۰ درصد
شرکت گروه راهبرد مبین کوثر با ۱.۲۸۰ درصد
شخص حقیقی با ۱.۲۳۰ درصد

حتما بخوانید
نماد شگویا را بشناسیم

تولید و فروش محصولات

در کارخانه قند اصفهان محصولات مختلفی تولید و عرضه می شوند، شرکت با فروش تولیدات خود در بازارهای داخلی و صادر نمودن آن ها توانسته است به سود مناسبی دست پیدا کند و سرمایه شرکت را افزایش دهد.

محصولاتی که در این شرکت تولید می شوند شامل: قند حبه، قند شکسته، قند کله، شکر، پولکی، نبات، ملاس، تفاله خشک، تفاله تر، آهک هیدراته و تفاله پرسی می شود.

ترازنامه قصفها

ترازنامه نماد قصفها

پیشنهاد میشود از همین گروه درباره ی نماد قنیشا نیز مطالعه نماییید.

مطلب پیش رو با موضوع نماد قصفها صرفا جهت آشنایی با این نماد بوده و به هیچ وجه به منظور سیگنال دهی نمیباشد.

ضمنا اطلاعات این تحلیل تا نیمه آبانماه ۹۹ میباشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.