هفدهمین عرضه اولیه به نام یک شرکت برق | سایت آموزش بورس ایران
هفدهمین عرضه اولیه
  1. خانه
  2. اخبار مجامع بورسی
  3. هفدهمین عرضه اولیه به نام یک شرکت برق
اخبار مجامع بورسی

هفدهمین عرضه اولیه به نام یک شرکت برق

هفدهمین عرضه اولیه به نام یک شرکت برق تعداد ۴۵۰میلیون سهم شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس، به‌عنوان هفدهمین عرضه اولیه سه‌‌‌شنبه هفته آینده با نماد معاملاتی ” بپیوند ” در بازار اول فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد ۴۵۰ میلیون سهم شرکت برق…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

هفدهمین عرضه اولیه به نام یک شرکت برق

تعداد ۴۵۰میلیون سهم شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس، به‌عنوان هفدهمین عرضه اولیه سه‌‌‌شنبه هفته آینده با نماد معاملاتی ” بپیوند ” در بازار اول فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد ۴۵۰ میلیون سهم شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس معادل ۱۵درصد سهام این شرکت، سه‌‌‌شنبه هفته آینده(۱۱ شهریور) به‌عنوان هفدهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه در بازار اول فرابورس ایران عرضه می‌شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۱۸۳۰تا ۱۸۵۰تومان برای هر سهم و با سهمیه ۱۵۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد.

همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری بورس بهگزین و متعهدین عرضه نیز شرکت کارگزاری بورس بهگزین و شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه‌گذاری سینا هر یک به میزان ۲۵ درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می‌باشند.

گفتنی است تعداد ۴۵۰ میلیون سهم شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس در حالی سه‌‌شنبه آینده عرضه اولیه می‌شود که از این تعداد، ۴۲۰میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد ۳۰میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

این گزارش می‌افزاید: بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

حتما بخوانید
چرا معاملات دیروز " وبصادر " ابطال شد
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.