چرا معاملات دیروز " وبصادر " ابطال شد | سایت آموزش بورس ایران
وبصادر
  1. خانه
  2. اخبار مجامع بورسی
  3. چرا معاملات دیروز ” وبصادر ” ابطال شد
اخبار مجامع بورسی

چرا معاملات دیروز ” وبصادر ” ابطال شد

چرا معاملات دیروز “وبصادر” ابطال شد معاملات دیروز بانک صادرات در نماد وبصادر به دلیل قیمت‌های نامتعارف و مداخله بازارگردان و عدم طی روند طبیعی ابطال شد. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان معاملات دیروز بازار سرمایه نماد معاملاتی بانک صادرات که از ۳۱ شهریور بسته بود بعد از…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

چرا معاملات دیروز “وبصادر” ابطال شد

معاملات دیروز بانک صادرات در نماد وبصادر به دلیل قیمت‌های نامتعارف و مداخله بازارگردان و عدم طی روند طبیعی ابطال شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان معاملات دیروز بازار سرمایه نماد معاملاتی بانک صادرات که از ۳۱ شهریور بسته بود بعد از اعلام اثر عرضه اولیه ۲۰ درصدی سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات،بدون محدودیت نوسان بازگشایی شد و بهای هر سهم “وبصادر” ابتدا با رشد ۱۵ درصدی و سپس ۹ و در نهایت با ۶.۴ درصد افزایش به ۴۴۶ تومان رسید.
این در حالی است که طی این معاملات بیش از ۳ میلیارد سهم به ارزش ۱.۳۶ هزار میلیارد تومان داد و ستد شد، و در نهایت صف فروش سنگین بیش از ۳۶۵ میلیون سهمی برای وبصادر تشکیل و در آخر با به جاماندن صف فروش ۱۷.۲ میلیون سهمی این نماد معاملاتی بسته شد.
بر این اساس در حالی برخی فعالان سرمایه به رفتار برخی حقوقی‌ها و حقیقی معترض شدند و شایعاتی مانند نقش یکی از صندوق‌ها در عرضه و تخریب این سهم شنیده شد؛ که در نهایت معاملات این نماد معاملاتی در روز گذشته باطل شد.
به گفته مدیرعامل بورس تهران این تصمیم ناشی از قیمت‌های نامتعارف و مداخله بازارگردان و عدم طی روند طبیعی بود و اثر سنگینی بر روی سامانه معاملات گذاشت.

 منبع  : خبرگزاری تسنیم

حتما بخوانید
تامین سرمایه امین بورسی می شود
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.