واریز سود سالانه شرکت‌های بورسی از طریق سجام | سایت آموزش بورس ایران
واریز سود سالانه
  1. خانه
  2. اخبار بورس
  3. واریز سود سالانه شرکت‌های بورسی از طریق سجام
اخبار بورس

واریز سود سالانه شرکت‌های بورسی از طریق سجام

واریز سود سالانه شرکت‌های بورسی از طریق سجام عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سهامداران شرکت‌ها در مجامع عمومی شرکت‌های بورسی، مجمع را ملزم کنند تا واریز سود سالانه سهام آنها را به روش غیرحضوری و از طریق شماره شبای اعلامی در سجام واریز کنند. به گزارش…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

واریز سود سالانه شرکت‌های بورسی از طریق سجام

عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سهامداران شرکت‌ها در مجامع عمومی شرکت‌های بورسی، مجمع را ملزم کنند تا واریز سود سالانه سهام آنها را به روش غیرحضوری و از طریق شماره شبای اعلامی در سجام واریز کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، تعداد ۸۵ هزار و ۲۰۱ نفر از مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت عنوان «عدم واریز سود مجامع بورس توسط سامانه سجام» پویشی به راه انداخته و خواستار پیگیری خبرنگاران فارس و پاسخگویی مسولان مربوطه شدند.

با توجه به اینکه اقبال عامه مردم به سرمایه‌گذاری در بورس افزایش یافته و مردم معمولاً سهام خُرد و پراکنده شرکت‌ها را خریداری می‌کنند، هنگام دریافت سود سالانه شرکت‌ها که از طریق مجمع عمومی تصویب می‌شود، با مشکل مواجه هستند و باید به بانک‌های اعلامی شرکت‌ها مراجعه کنند و گاهی سود سهام خُرد آن قدر اندک است که ارزش رفتن به بانک را هم ندارد.

همچنین با توجه به اینکه سهام عدالت که متشکل از سهام ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی است و سهامداران عدالت در برخی شرکت‌ها حتییک سهم دارند و در برخی شرکتها ۲، ۳ سهم و حداکثر ۱۲۰۰ سهم در یک شرکت دارند، بنابراین کسانی که روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را برگزیدند، هنگام دریافت سود سهام شرکت سرمایه‌پذیر عدالت با مشکل مواجه می‌شوند.

اگر امکاناتی که در سامانه سجام فراهم شده و شماره شبای حساب بانکی سهامداران در آن اعلام شده، این سود واریز شود، دیگر نیازی به مراجعه بانکها برای دریافت سود نیست.

خبرنگار فارس در این زمینه با حسن امیری عضو هیأت مدیره سازمان بورس اوراق بهادار گفت‌وگو کرد که وی گفت: هر کسی که در سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام ثبت نام کرده باشد، سود مجامع شرکت‌های بورسی از طریق سجام واریز می‌شود، البته به شرطی که سهامداران در مجمع عمومی سالانه شرکت این نکته را تصویب کنند و هیأت مدیره شرکت‌ها را ملزم کنند که سود تعلق گرفته به سهام را از طریق سجام برای سهامداران واریز کنند.

حتما بخوانید
رشد شاخص عامل تورم نیست، محصول تورم است

امیری این را هم اضافه کرد: با توجه به اینکه در هر مجمع عمومی شرکت بورسی، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار هم حضور دارد، تأکید شده است نماینده‌های سازمان بورس هم در مجمع عمومی یادآوری و تأکید کنند تا بندی در مصوبات گنجانده شود که سود سهام سهامداران از طریق شماره شبای حساب بانکی افراد که در سجام اعلام شده، واریز شود.

منبع : خبرگزاری فارس

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.