رشد ۶۶ هزار واحدی شاخص بورس | سایت آموزش بورس ایران
رشد ۶۶ هزار واحدی شاخص بورس
  1. خانه
  2. اخبار بورس
  3. رشد ۶۶ هزار واحدی شاخص بورس
اخبار بورس

رشد ۶۶ هزار واحدی شاخص بورس

رشد ۶۶ هزار واحدی شاخص بورس را به ارتفاع ۱.۶ میلیون واحد رساند شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۶۶هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۶۱۲هزار واحد قرار گرفت. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

رشد ۶۶ هزار واحدی شاخص بورس را به ارتفاع ۱.۶ میلیون واحد رساند

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد بیش از ۶۶هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۶۱۲هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۹میلیارد و ۱۸۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۳هزار و ۷۴۰میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۳۹۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۶۶هزار و ۴۴واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۶۱۲هزار و ۸۸۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های گروه صنعتی بارز، آلومینیوم ایران و بانک کارآفرین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۷۴۷۹ واحد، کل (هموزن) ۱۳۳۲۱واحد، قیمت (هموزن) ۸۷۸۰ واحد، آزاد شناور ۷۹۴۲۸واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۵۴۶۳۸ و ۱۰۷۳۸۷ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۵۱۹ میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۴۶۰میلیارد تومان در ۷۱۵هزار و ۸۰۷نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۸۳ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷۰۰۰ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه شد و در مقابل شرکت‌های دامداری تلیسه نمونه، ویتانا و صنایع ماشین‌های اداری ایران بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

حتما بخوانید
۵۰ درصد کارمزد معاملات بازار سرمایه رسما کاهش یافت

منبع : خبرگزاری تسنیم

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.