تکذیب کاهش دامنه نوسان معاملات بورس به ۲ درصد | سایت آموزش بورس ایران
کاهش دامنه نوسان
  1. خانه
  2. اخبار بورس
  3. تکذیب کاهش دامنه نوسان معاملات بورس به ۲ درصد
اخبار بورس

تکذیب کاهش دامنه نوسان معاملات بورس به ۲ درصد

کاهش دامنه نوسان معاملات بورس به ۲ درصد تکذیب شد مدیرعامل بورس تهران کاهش دامنه نوسان معاملات بورس به ۲ درصد را تکذیب کرد. به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از بورس ۲۴، علی صحرایی در گفت و گویی اعلام کرد: قبلاً نیز شایعه افزایش دامنه نوسان…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

کاهش دامنه نوسان معاملات بورس به ۲ درصد تکذیب شد

مدیرعامل بورس تهران کاهش دامنه نوسان معاملات بورس به ۲ درصد را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از بورس ۲۴، علی صحرایی در گفت و گویی اعلام کرد: قبلاً نیز شایعه افزایش دامنه نوسان سهام مطرح بود؛ حالا مجدداً این شایعه در خصوص کاهش دامنه نوسان به ۲ درصد مطر ح شده که این شایعات درست نیست.

وی افزود: برای رفع مشکلات در سامانه معاملات به زودی تغییراتی بنیادین انجام می‌دهیم. سهام حاضر در بازار بورس تهران به واسطه تراکنش‌های زیاد و مشکلات سامانه در کوتاه مدت و خیلی موقت در دو تایم زمانی معامله می‌شوند.

به گفته صحرایی، در این تغییرات، صنایع در دو زمان مختلف و دوره معاملاتی جداگانه سفارش گیری می‌شوند.

بخشی از معاملات در زمان زودتر شروع می‌شود از سوی دیگر، صنایعی که بیشترین سهام را در دل خود جای داده اند و چند صنعت دیگر هم در زمان دیگری که حدوداً تا ساعت ۱۵ طول می‌کشد، معامله خواهند شد. این اتفاق صرفاً برای یک دوره کوتاه مدت است.

سامانه معاملات دو هسته‌ای می‌شود

مدیرعامل بورس تهران تصریح کرد: در تصمیمی دیگر همان طور که در سال ۹۷ هسته معاملاتی فرابورس و بورس را جدا کردیم، برای بورس تهران هم دو سامانه معاملاتی جدا در نظر گرفته ایم و به زودی دو هسته معاملاتی برای معاملات شرکت‌های حاضر در بازار سهام فعال می‌شود.

منبع : پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

حتما بخوانید
توسعه‌بخشی اقتصاد در گرو مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه‌ اولیه
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.