عرضه صکوک رهنی ۱۰ هزار میلیاردی بانک مسکن | سایت آموزش بورس ایران
عرضه صکوک رهنی
  1. خانه
  2. اخبار بورس
  3. عرضه صکوک رهنی ۱۰ هزار میلیاردی بانک مسکن
اخبار بورس

عرضه صکوک رهنی ۱۰ هزار میلیاردی بانک مسکن

عرضه صکوک رهنی ۱۰ هزار میلیارد بانک مسکن عرضه صکوک رهنی با صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک رهنی مسکن به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران در هفته جاری عرضه می شود. غلامرضا ابوترابی با اعلام این خبر به پایگاه خبری بازار سرمایه…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

عرضه صکوک رهنی ۱۰ هزار میلیارد بانک مسکن

عرضه صکوک رهنی

با صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک رهنی مسکن به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران در هفته جاری عرضه می شود.

غلامرضا ابوترابی با اعلام این خبر به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) افزود: مطالبات رهنی مبنای انتشار این اوراق تعداد ۲۴ قسط از ۱۳۷,۰۱۰ پرونده تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن است که به شرکت واسط مالی فروردین پنجم واگذار می شوند و سپس با انتشار صکوک رهنی مسکن، منابع مالی مورد نیاز بانک مسکن برای اعطای تسهیلات جدید تامین می شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه توضیح داد: این اوراق با نرخ ۱۶ درصد، عمر ۲ ساله و پرداخت های هر سه ماه یکبار از طریق شرکت فرابورس ایران عرضه می شود.

وی اظهار داشت: ضامن و عامل وصول این اوراق، بانک مسکن است و پذیره نویسی و بازارگردانی آن بر عهده شرکت تامین سرمایه بانک مسکن است. ضمناً، شرکت کارگزاری بانک مسکن عاملیت فروش و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عاملیت پرداخت این اوراق را بر عهده دارند.

ابوترابی افزود:  این دومین باری است که بانک مسکن اقدام به تامین مالی از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه می کند. اولین اوراق این بانک در تیر ماه ۱۳۹۵ تحت ساختار رهنی با حجم ۳ هزار میلیارد ریال در بازار سرمایه منتشر و در تیر ماه سال ۱۳۹۷ پس از پرداخت قسط آخر و مبلغ اسمی اوراق سررسید شد.

منبع : پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

حتما بخوانید
تکذیب کاهش دامنه نوسان معاملات بورس به ۲ درصد
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.