صندوقهای بورسی و ضرورت پیشروی آرام بازار سرمایه | سایت آموزش بورس ایران
صندوقهای بورسی
  1. خانه
  2. اخبار بورس
  3. صندوقهای بورسی و ضرورت پیشروی آرام بازار سرمایه
اخبار بورس

صندوقهای بورسی و ضرورت پیشروی آرام بازار سرمایه

صندوقهای بورسی و ضرورت پیشروی آرام بازار سرمایه یک کارشناس اقتصادی، با تاکید بر افزایش صندوقهای بورسی و اصلاح قانون دامنه نوسان قیمتی پیشنهاد کرد، طی ۱.۵ تا ۲ سال آینده تمرکز نمایندگان (اقتصادی) مجلس شورای اسلامی بر رفع چالشها و موانع پیشروی آرام بازار سرمایه باشد. به گزارش خبرنگار…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

صندوقهای بورسی و ضرورت پیشروی آرام بازار سرمایه

یک کارشناس اقتصادی، با تاکید بر افزایش صندوقهای بورسی و اصلاح قانون دامنه نوسان قیمتی پیشنهاد کرد، طی ۱.۵ تا ۲ سال آینده تمرکز نمایندگان (اقتصادی) مجلس شورای اسلامی بر رفع چالشها و موانع پیشروی آرام بازار سرمایه باشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ احسان خاندوزی در جلسه‌ای با عنوان بازار سرمایه و آینده اقتصاد کشور از سری نشست‌های مجلس و اقتصاد با اشاره به ضرورت اصلاحات قانون گذاری و تقویت حوزه نظارتی مجلس در بازار سرمایه گفت: با توجه به جایگاه ویژه بازار سرمایه و اقبال عمومی در ماه های اخیر به این بازار یک کمیته تخصصی مستقل با رویکرد تقویت نظارت بر  عملکرد و حوزه تقنینی بازار سرمایه ذیل کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل خواهد شد.

موضوع بازار سرمایه در روزهای اخیر با اظهار نظرهای برخی نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. ذکر این نکته نیز ضروری است که هم اکنون اقبال بازار سرمایه نسبت به گذشته رشد قابل توجهی داشته و این موضوع یک ظرفیت ویژه برای اقتصاد کشور است.

حسین عبده تبریزی نیز در نشست مذکور که با هدف ارائه پیشنهاد فعالان و کارشناسان بازار سرمایه به نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد،‌گفت: بازار سرمایه ایران به شدت گسترش پیدا کرده است.

این درحالی است که سالها علاقه داشتیم مردم به سمت بازار سرمایه بیایند و برای سرمایه گذاری دارایی واقعی مبادله نکنند چراکه این فرایند به تورم دامن میزند.

در بازار سرمایه با ورود نقدینگی و پول مردم فرض بر این است که امکان سرمایه‌گذاریهای جدید برای شرکتهای حاضر در بازار سرمایه ایجاد میشود پس تمرکز بر ظرفیتهای این بازار بسیار ضروری است.

حتما بخوانید
شایعه‌ ۱۰ درصدی دامنه نوسان بورس

به گفته این کارشناس اقتصادی، ابعاد بازار سرمایه نسبت به ۲ سال قبل ۱۰ برابر شده است از این نظر حفظ بازار سرمایه به شدت مهم است تا نقدینگی در این بازار حفظ شود.

وی با بیان اینکه، ورود نقدینگی به بازار  ارز بسیار خطرناک تر از بازار مسکن است، گفت: چالش اصلی بازار سرمایه تنظیم بازار به نحوی است که از سقوطها و ریزشهای جدی جلوگیری شود.

تمرکز نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید بر این محور استوار باشد که بازار سرمایه در ۱.۵ تا ۲ سال آینده به آرامی پیشروی کند، در این راستا بایستی موانع موجود رفع شود.

عبده تبریزی با بیان اینکه برای حفظ وضعیت فعلی بازار سرمایه بایستی دو عامل افزایش (مدیریت شده) عرضه‌ها و همچنین اصلاح زیرساختها مورد توجه قرار گیرد، گفت: در این راستا بررسی وضعیت دامنه نوسان قیمت و همچنین افزایش صندوقهای بورسی اهمیت قابل توجهی دارد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.