لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی به مجلس ‌می‌رود | سایت آموزش بورس ایران
پیشنهاد افزایش سرمایه
  1. خانه
  2. اخبار بورس
  3. لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی به مجلس ‌می‌رود
اخبار بورس

لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی به مجلس ‌می‌رود

لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی به مجلس ‌می‌رود بخش های اصلی لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی به مجلس ‌می‌رودلایحه افزایش سرمایهافزایش سهم شناور آزاد شرکت‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی در بازار سرمایهافزایش سرمایه شرکت‌های بورسی لایحه افزایش سرمایه هیات دولت با هدف ساماندهی وضعیت بازار سرمایه و با توجه به…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی به مجلس ‌می‌رود

لایحه افزایش سرمایه

هیات دولت با هدف ساماندهی وضعیت بازار سرمایه و با توجه به کشش تقاضای بالا در بازار سرمایه به منظور استفاده از فرصت‌های تأمین مالی از این بازار، با افزایش سهم شناور آزاد شرکت‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی در بازار سرمایه موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسن روحانی رئیس در جلسه عصر دیروز هیات دولت، ضمن استقبال از رهنمودهای ارزنده مقام معظم رهبری درباره هم افزایی قوا با یکدیگر تاکید کرد: چنان که از ابتدای شروع مجلس یازدهم گفته ایم، دولت آماده تفاهم، همکاری و تعامل سازنده با مجلس شورای اسلامی جهت پیشرفت و آبادانی و مقابله با نقشه های شوم دشمنان قسم خورده کشور است.

جمهور همچنین با ابراز خرسندی از امضای تفاهم نامه میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت راه و شهرسازی به منظور احداث ۱۲ هزار واحد مسکونی برای خانواده های شاهد، گفت: خانواده های شاهد عزیزترین سرمایه شان را تقدیم انقلاب و کشور کرده اند و لذا حداکثر خدمت به این عزیزان، وظیفه مسلم و حتمی ماست.

در ادامه این جلسه که به ریاست حسن روحانی برگزار شد، اعضای دولت به بحث و بررسی پیرامون تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پرداخته و آنها را به تصویب رساندند.

افزایش سهم شناور آزاد شرکت‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی در بازار سرمایه

بر اساس این گزارش، دولت با هدف ساماندهی وضعیت بازار سرمایه و با توجه به کشش تقاضای بالا در بازار سرمایه به منظور استفاده از فرصت‌های تأمین مالی از این بازار، با افزایش سهم شناور آزاد شرکت‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی در بازار سرمایه موافقت کرد.

حتما بخوانید
پتروشیمی پردیس از نرخ فروش اوره داخلی گفت

به موجب این تصمیم، کلیه دستگاه‌های اجرایی مکلفند همکاری لازم را با وزارت امور اقتصادی و دارایی در افزایش سهم شناور آزاد (حداقل به میزان ۲۵ درصد) شرکت‌های تابعه اعم از شرکت‌های دولتی و شرکت‌های تابعه نهادهای عمومی و سازمان‌ها و صندوق‌های بازنشستگی، مطابق مقررات بورسی در بازار سرمایه به عمل آورند.

همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است ماهانه ۵ درصد از تخصیص بودجه دستگاه‌هایی را که متناسب با گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار نسبت به افزایش سهام شناور آزاد شرکت‌های مربوط اقدام نمی‌کنند، کاهش دهد.

افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی

هیات وزیران همچنین در راستای تقویت و مدیریت عرضه سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه و تأمین مالی بیش از پیش شرکت‌های بورسی در بازار سرمایه از طریق افزایش سرمایه با استفاده از سرمایه‌های خرد تزریق شده به آن، لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی را با قید دو فوریت مصوب کرد تا در مجلس شورای اسلامی به تصویب نهایی برسد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.