تحلیل تکنیکال شاخص کل | 17 خرداد 99 | سایت آموزش بورس ایران
تحلیل تکنیکال شاخص کل | 17 خرداد
  1. خانه
  2. تحلیل تکنیکال بورس
  3. تحلیل تکنیکال شاخص کل | ۱۷ خرداد ۹۹
تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال شاخص کل | ۱۷ خرداد ۹۹

تحلیل تکنیکال شاخص کل | ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ شاخص کل امروز با رشدی که داشت از سقف روند صعودی قبلی نیز پیشی گرفت و بالاتر ایستاد در این بین بیشترین تأثیر را به ترتیب نماد های فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، وبملت و اخابر داشتند که در این میان همه…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

تحلیل تکنیکال شاخص کل | ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

شاخص کل امروز با رشدی که داشت از سقف روند صعودی قبلی نیز پیشی گرفت و بالاتر ایستاد در این بین بیشترین تأثیر را به ترتیب نماد های فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، وبملت و اخابر داشتند که در این میان همه این نماد ها(به جز شستا) + کچاد بیشترین ارزش مثبت را روی ارزش بازار داشتند و در مقابل نماد های حکشتی، بکام، غپینو، خگستر، غسالم، خاهن و لپارس بیشترین تأثیر را روی کاهش ارزش بازار داشتند.
شاخص کل با عبور از مقاومت ۱میلیون دوباره روند صعودی به خود گرفته است اما باید توجه داشت که این روند صعودی مانند گذشته پرقدرت و پر شتاب و بدون عرضه نخواهد بود و ممکن است در طول این روند بازار اصلاحاتی نیز داشته باشد.

در طول روند صعودی گذشته بازار با قدرت پول و هجوم مردم به سمت بازار سرمایه رشد پرشتابی را داشت و حدود ۱ماه بی‌وقفه در اکثر نماد ها شاهد رشد حداکثری بودیم اما در روند صعودی پیش رو به دلیل اینکه این حجم از نقدینگی دیگر در صف خرید قرار ندارد و تقریبا بیشتر آن عرضه شده است، مانند گذشته نخواهد بود و متفاوت از گذشته است.

به همین دلیل نیز اعداد و ارقام نجومی مانند ۲ملیون و بالاتر از آن که بعضاً برای شاخص کل متصور میشوند غیرقابل تصور است و به نظر مقاومت پیش رو شاخص کل در ۱.۳۰۰.۰۰۰ _۱.۴۰۰.۰۰۰ است و تا آن زمان بازار تکنیکال تر از گذشته عمل خواهد کرد یعنی مانند گذشته که سهام ها به محدوده مقاومتی هیچ واکنشی نشان نمی‌دادند و سرکشانه رشد میکردند نخواهد بود و در این بین نماد ها می‌توانند اصلاح و رشد مناسب را داشته باشند.

حتما بخوانید
تحلیل تکنیکال وایران | 13 اردیبهشت 99

امروز نیز شاخص های صنعت سراسر سبز پوش و مثبت بودن اما شاخص اطلاعات و ارتباطات با ۱۳/۵۸ درصد رشد بیشترین رشد را در میان همه شاخص های صنعت داشت.

نماد های خساپا۱ و خگستر نیز امروز به ترتیب بیشترین حجم معامله و بیشترین ارزش معامله را داشتند. گروه خودرویی ها نیز بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده اند و پس از ان گروه های بانک‌ها و غذایی به جز قند در رده های دوم و سوم هستند.

نماد های وب نیز با ۱۳/۵۸% رشد امروز بیشترین افزایش قیمت را در میان همه نماد ها داشت و بعد از آن نماد های کنور، فاراک و ما با بیش از ۱۰%رشد در دره های بعدی قرار دارند پس از این نمادها بقیه نماد ها با رشد ۵% همراه بودند.

در مقابل نیز نماد های بکام، ختوقا، غسالم و غشهد با بیشترین کاهش قیمت همراه بودند.

برترین تقاضا امروز نیز نماد شپنا با حجم ۲۴۹.۷۳۱ میلیون به ارزش ۳۵۳۴.۶۹۵ میلیارد داشت و پس از آن نماد های شپنا۴، فملی، پارسان، شستا و شبندر بیشترین تقاصا را در بازار امروز داشتند.
برترین عرضه نیز متعلق به نماد کفپارس با حجم ۱۵.۵۸۱ میلیون به ارزش ۳۶۳۹.۱۳۳ میلیارد است و پس از آن نماد های کرازی، بکام، غدام، لپارس، تکالا و ولیز قرار دارند.

تحلیل تکنیکال شاخص کل
تحلیل تکنیکال شاخص کل
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.