خرید و فروش در بازار سرمایه | نوسان گیری | سایت جامع بورس ایران
نوسان گیری در بورس
  1. خانه
  2. آموزش بورس
  3. نوسان‌گیری در بورس چیست؟
آموزش بورس

نوسان‌گیری در بورس چیست؟

نوسان گیری در بورس چیست؟ بخش های اصلی نوسان گیری در بورس چیست؟تحلیل تکنیکالاخبار بازار سرمایه نوسان گیری در بورس ملزم به رعایت مواردی است که در اینجا به شرح آن می پردازیم.افرادی که در بازار بورس سرمایه گذاری می کنند غالبا به دنبال کسب سود می باشند. در بازار…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

نوسان گیری در بورس چیست؟

نوسان گیری در بورس ملزم به رعایت مواردی است که در اینجا به شرح آن می پردازیم.افرادی که در بازار بورس سرمایه گذاری می کنند غالبا به دنبال کسب سود می باشند.

در بازار سرمایه کسب سود به دو روش به وجود می آید:

۱. افزایش ارزش سهام

۲. تقسیم سود توسط شرکت بین سهامداران.

خرید و فروش در بازار سرمایه در دوره های کوتاه مدت،میان مدت و بلند مدت دستخوش تغییرات و نوسانات بازار می باشد که در هر بازه ،نوسان گیری متفاوت می باشد اما بیشتر، نوسان گیری مربوط به بازه زمانی کوتاه مدت است.

به عبارتی می توان گفت ،نوسان در بازار سرمایه ،همان تغییرات ایجاد شده بر روی قیمت سهام در کوتاه مدت می باشد.

سرمایه دارانی که در مدت زمان کوتاه، خرید و فروش می نمایند از روش نوسان در بازار سرمایه استفاده می کنند که به این افراد، نوسان گیر گفته می شود.

عملکرد این افراد در نوسان گیری، به مقدار سرمایه و میزان ریسک پذیری آنها بستگی دارد.

دو مورد از مراحل نوسان گیری به شرح ذیل می باشد:

تحلیل تکنیکال

از جمله ابزارهای مهم برای نوسان گیری، تحلیل تکنیکال می باشد.

در تحلیل تکنیکال از نمودار استفاده می شود به این معنی که سرمایه گذاران پس از استفاده از نمودارها و تحلیل آن،در بازه زمانی کوتاه، اقدام به خرید و فروش سهم می کنند و پس از افزایش درصدی از قیمت، آن سهم را می فروشند.

حتما بخوانید
پذیره نویسی در بورس

اخبار بازار سرمایه

دنبال کردن اخبار بازار سرمایه به صورت روزانه از نکات قابل اهمیت در نوسان گیری می باشد.

یک خبر می تواند در بعضی مواقع  باعث افت قیمت و یا افزایش آن در یک گروه شود که در این مواقع،نوسان گیران در زمان مناسب،نسبت به خرید و فروش سهم اقدام می کنند.

در برخی مواقع، نوسان گیرها از اطلاعات افزایش سود و سرمایه شرکتها مطلع می شوند و قبل از رشد قیمت ،سهام را خریداری و به بالاترین قیمت به فروش می رسانند.

درصد سود متداول در نوسان‌گیری، ۳ تا ۱۰ درصد یا ۵ تا ۱۵ درصد می باشد.نوسان گیرها یک روز تا سه روز و یک هفته، حتی یک ماه را بازه نوسان‌گیری در نظر می‌گیرند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.