صرافی آنلاین ارز دیجیتال
 1. خانه
 2. ارز دیجیتال
 3. صرافی آنلاین ارز دیجیتال
ارز دیجیتال

صرافی آنلاین ارز دیجیتال

صرافی آنلاین ارز دیجیتال بخش های اصلی صرافی آنلاین ارز دیجیتالانواع صرافی ارز دیجیتالبهترین صرافی های ارز دیجیتالبرخی از ویژگی های صرافی آنلاین ارز دیجیتالاستفاده از کیف ‌پول‌ صرافی آنلاین ارز دیجیتال چه مزایایی دارد؟ صرافی آنلاین ارز دیجیتال مکانی مجازی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند و می…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

صرافی آنلاین ارز دیجیتال

صرافی آنلاین ارز دیجیتال مکانی مجازی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند و می ‌توانند از نظر امکانات و عملکرد با یک دیگر کاملا متفاوت باشند.

این صرافی ها واسطه ‌ای برای خریداران و فروشندگان می باشد و عملکرد آن ‌ها این گونه است که صرافی وظیفه بهم‌ رسانی سفارشات خرید و فروش بین کاربران را انجام می ‌دهد و از هر معامله انجام شده کمیسیون دریافت می‌ کند. 

این نوع صرافی‌ ها برای ارزهای پشتیبانی شده در سایت شان، کیف پول قرار می ‌دهند تا کاربر بتواند ارزهای دیجیتال مختلف را به صرافی وارد یا آن را برای معاملات بعدی ذخیره کند.

همچنین نرخ و قیمت یک ارز دیجیتال توسط عرضه و تقاضا در صرافی‌ ها به دست می ‌آید و هر چقدر تقاضای خرید یک ارز بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌ یابد.

صرافی ارز دیجیتال

انواع صرافی ارز دیجیتال

 • صرافی ارز دیجیتال خصوصی

افراد تنها با دعوت، می ‌توانند در این صرافی ‌ها عضو شوند.

 • صرافی ارز دیجیتال عمومی

در این گونه صرافی ‌ها خدمات به همه ارائه می‌ شود.

 • صرافی ارز دیجیتال منطقه‌ ای

صرافی ارز دیجیتال منطقه ای، تنها به کشور یا کشورهای یک حوزه جغرافیایی محدود، خدمات رسانی انجام می دهند.

بهترین صرافی های ارز دیجیتال

 • نوبیتکس

در بین صرافی ‌های، نوبیتکس یکی از بهترین صرافی ارز دیجیتال در ایران است که معتبرترین انتخاب کاربران نیز می باشد. این سامانه ارائه ‌دهنده خدمات مبادله ارز دیجیتال، از ۳ سال پیش شروع به کار کرد.

 • بیت پاندا 
حتما بخوانید
درباره ارز دیجیتال کینگ مانی

بیت پاندا را کوین بیس اروپا نامیده اند، در این صرافی ارز دیجیتال می توانید بیت کوین، اتریوم، ریپل و غیره را با دلار، یورو، پوند و فرانک سویس خریداری نمایید. بیت پاندا نیز از رابط کاربری ساده ای برخوردار است که می تواند برای افراد تازه کار مناسب باشد.

 • بیت فینکس

 بیت فینیکس نیز یکی دیگر از صرافی ‌های معروف دنیا است که در هنگ ‌کنگ قرار دارد. این صرافی نیز از اکثر رمز ارزها پشتیبانی می‌ کند. این صرافی در بین صرافی ‌های موجود قدمت نسبتاً بالایی دارد و از طرف دیگر با جلب اعتماد کاربران، به یکی از گزینه‌ های محبوب فعالان بازار تبدیل ‌شده است.

صرافی های بیشماری در دنیا وجود دارند که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند. اما در کل می توان گفت؛ بهترین صرافی ارز دیجیتال ، بستری است که با توجه به شناسایی نیازهای جامعه هدف خود، توازن مناسبی بین شاخص های مختلف به وجود آورد.

صرافی آنلاین ارز دیجیتال

برخی از ویژگی های صرافی آنلاین ارز دیجیتال

 • صرافی ها ویژگی های زیادی را برای معامله کنندگان ارز دیجیتال ارائه می دهند. اغلب صرافی‌ ها به طور جداگانه فعالیت دارند، نسبت به عرضه و تقاضا و خرید و فروش‌ های انجام شده در هر صرافی قیمت متفاوت است و قیمت ‌های جهانی از برآیند قیمت ‌های مختلف در صرافی ‌ها به دست می‌ آیند. البته تفاوت قیمت در صرافی‌ ها بسیار ناچیز است زیرا در صورت وجود یک اختلاف قیمت بالا، معامله گران زیادی برای کسب سود به آن صرافی هجوم خواهند برد و دوباره قیمت متعادل می ‌شود.
 • برای استفاده از خدمات صرافی آنلاین ارز دیجیتال ، شما ابتدا باید در آن ها ثبت نام کنید. صرافی ارز دیجیتال برای کسانی که در این پلتفرم ها ثبت نام و احراز هویت می کنند قابلیت های زیادی را فراهم می کنند. یک صرافی می تواند به عنوان کیف پول برای دارایی های ارز دیجیتال عمل کنند.
 • هر صرافی کیف پول خود را دارد که با ثبت نام در آن ها کیف پول حساب شما ساخته می شود. البته امنیت کیف پول این ارزها همگی بالا نیست و قرار دادن دارایی در صرافی خیلی امنیت بالایی ندارد.
 • صرافی های ارز دیجیتال تا حدودی شبیه به کارگزاری های بازار سنتی می باشند اما تفاوت های زیادی دارند. این صرافی ها ابتدا امکاناتی مانند خرید و فروش ارز دیجیتال را برای معامله کنندگان تامین می کردند اما با گسترش این حوزه در حال حاضر صرافی های بزرگ قابلیت های زیادی را برای تریدر های ارز دیجیتال فراهم کرده اند.
 • ویژگی اصلی و مهمی که صرافی آنلاین ارز دیجیتال ارائه می دهد، خرید و فروش ارز دیجیتال است. شما همچنین می توانید از این پلتفرم ها برای ترید یا معامله استفاده کنید. می توانید در صرافی سفارش خرید یا حد ضرر انتخاب کنید و با انتخاب آن ها صرافی به طور خودکار ارز شما را خرید یا فروش می کند.
حتما بخوانید
کیف پول بیت کوین

استفاده از کیف ‌پول‌ صرافی آنلاین ارز دیجیتال چه مزایایی دارد؟

یکی از مزایای اصلی استفاده از کیف پول ‌های صرافی راحتی آن ‌ها است که صرافی ‌ها برای استفاده از کیف پول خود ارائه می ‌کنند. پول ‌های صرافی در عین آن که خطراتی دارند، اما معامله ‌گران به دلایل مختلفی همچنان از آن‌ ها استفاده خواهند کرد. زمانی که کاربران معامله ارز دیجیتال را بین کیف پول‌ های خارج از سرویس‌ های صرافی انجام می ‌دهند، باید کارمزد بیشتری پرداخت کنند.

صرافی ارز دیجیتال در ایران

 هر گونه انتقال و تراکنش در شبکه رمز ارزها دارای کارمزد است و این کارمزد ارتباطی با صرافی‌ ها ندارد.

اگر شما از یک صرافی ارز دیجیتال، بیت کوین بخرید و بخواهید آن را به تراست ولت انتقال دهید، باید به شبکه کارمزد بدهید، اما اگر همین بیت کوین را در کیف پول صرافی نگهداری کنید، مجبور نیستید کارمزد اضافی پرداخت کنید.

برای فروش بیت کوین، ابتدا باید آن را به یک صرافی معتبر ارز دیجیتال انتقال دهید و سپس، بیت کوین را بفروشید. این انتقال نیاز به پرداخت کارمزد شبکه دارد.

اما اگر بیت کوین شما از همان ابتدا در صرافی نگهداری شده بود، هزینه ‌های معاملات شما کمتر می ‌شد.

اگر می‌ خواهید معامله لحظه‌ ای، روزانه یا ماهانه انجام دهید و تعداد معاملات شما زیاد است، بهتر است از کیف پول صرافی آنلاین ارز دیجیتال استفاده کنید.

همچنین اگر نمی ‌خواهید به شبکه کارمزد اضافی پرداخت کنید و سرعت انجام معاملات ‌تان زیاد شود، کیف پول صرافی برای شما مناسب است.

همان طور که تا این قسمت از مطلب متوجه شدید؛ در صرافی ارز دیجیتال خدمات مختلفی می ‌توان یافت.

حتما بخوانید
هاوینگ بیت کوین چیست؟

علاوه بر فرایند خرید و فروش ارز میان کاربران، خود صرافی نیز به ‌عنوان نقش خریدار بازی می‌ کند و درصدی را در قالب کارمزد از کاربران کسر می ‌کند.

از طرفی دیگر صرافی ارز دیجیتال تمام تراکنش ‌های موجود بر روی پلتفرم خود را ضمانت می‌ کند.

از این رو می توانید با استفاده از آن یک معامله سود آور داشته باشید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.