صندوق زمین و مسکن در بورس قیمت ها را عادلانه می کند | سایت آموزش بورس ایران
صندوق زمین و مسکن
  1. خانه
  2. اخبار بورس
  3. صندوق زمین و مسکن در بورس قیمت ها را عادلانه می کند
اخبار بورس

صندوق زمین و مسکن در بورس قیمت ها را عادلانه می کند

صندوق زمین و مسکن در بورس قیمت ها را عادلانه می کند صندوق زمین و مسکن همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه، با حمایت از ایده تشکیل صندوق زمین و مسکن در بورس گفت: با ورود مسکن به بورس، شفافیت معاملات افزایش یافته و از فساد در این بخش جلوگیری می شود.…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

صندوق زمین و مسکن در بورس قیمت ها را عادلانه می کند

صندوق زمین و مسکن

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه، با حمایت از ایده تشکیل صندوق زمین و مسکن در بورس گفت: با ورود مسکن به بورس، شفافیت معاملات افزایش یافته و از فساد در این بخش جلوگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، دارابی اظهار داشت: هم اکنون قیمت گذاری مسکن در کشور مرجع مشخصی ندارد و  اگر قیمت ها به کمک بورس شفاف شود، گلوگاه‌های مسکن مشخص خواهد شد، چراکه در حال حاضر مساله اصلی برای مردم غیرشفاف بودن بازار مسکن است و تا زمانی که قیمت ها واقعی نشود، نمی توان به قیمت عادلانه در این بخش دست یافت.

وی ادامه داد: با ورود مسکن به بورس، عرضه تحریک خواهد شد و با تامین مالی در این بخش ، تولید و عرضه مسکن افزایش خواهد یافت .

 دارابی ، “کمبود سرمایه” و “کاهش تولید” را دو عامل مهم  آشفتگی بازار مسکن دانست و گفت: با ورود مسکن به بازار سرمایه هر دو مشکل برطرف می شود.

 وی با بیان اینکه اولویت نخست در بورس، تامین مالی و روش های تامین مالی در بخش مسکن است افزود:  تأمین سرمایه در بورس نیاز یک میلیون واحد مسکونی در سال را جبران خواهد کرد. همچنین ۵ هزار میلیارد تومان تخصیصی به این بخش، کمک بزرگی برای مسکن کشور خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه شفاف نبودنِ قیمت مسکن در بازار سنتی بر مشکلات این بخش افزوده است، خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه خوب فروش اوراق مسکن ،ساختارهای سنتی کنار می رود و دست دلالان و سوداگران این بازار کوتاه خواهد شد.

حتما بخوانید
فروش ۳۰ درصد سهام عدالت برای مالکان مستقیم آزاد شد

وی اطمینان داد بعد از اینکه  بورس مسکن در ماه های آتی وارد پذیره نویسی شود،  بستری امن برای خرید و فروش مسکن ایجاد خواهد کرد.

به گفته دارابی، بازار سرمایه با زیرساخت های مناسب  و ابزارهای کنترلی قوی که در اختیار دارد، از خرید و فروش های متعدد و غیرواقعی جلوگیری و به دولت ها در شفاف سازی معاملات و مقابله با تخلفات و فسادهای احتمالی کمک خواهد کرد .

منبع : پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.