پای خدمات بازار سرمایه به اقصی نقاط ایران باز شد | سایت آموزش بورس ایران
تحولات بازار سرمایه
  1. خانه
  2. اخبار بورس
  3. پای خدمات بازار سرمایه به اقصی نقاط ایران باز شد
اخبار بورس

پای خدمات بازار سرمایه به اقصی نقاط ایران باز شد

پای خدمات بازار سرمایه به اقصی نقاط ایران باز شد خدمات بازار سرمایه مراسم رونمایی از احراز هویت سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) در شعب منتخب پست بانک روز یکشنبه برگزار شد تا پای خدمات بازار سرمایه به اقصی نقاط ایران باز شود. به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)…
آموزش بورس
مشاوره بورس
پیش بینی بازار

پای خدمات بازار سرمایه به اقصی نقاط ایران باز شد

خدمات بازار سرمایه

مراسم رونمایی از احراز هویت سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) در شعب منتخب پست بانک روز یکشنبه برگزار شد تا پای خدمات بازار سرمایه به اقصی نقاط ایران باز شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از سمات، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه دراین مراسم رونمایی گفت: بازار سرمایه شرایطی را برای مشارکت جمعی اقشار مختلف جامعه در ایجاد تحول اقتصادی فراهم کرده است و پست بانک می تواند نقش بسزایی در این امر ایفا کند.

حسین فهیمی با بیان اینکه سجام درگاه ورودی به بازار سرمایه ایران است، افزود: خوشبختانه یک سفره سرمایه گذاری برای همه ملت ایران باز شده است تا همه افراد بتوانند از منافع و خدمات بازار سرمایه بهره ببرند.

مدیرعامل پست بانک در این مراسم گفت: احراز هویت سامانه سجام از امروز با ۳۷۰ شعبه این بانک در سراسر کشور آغاز می شود اما در تلاش هستیم تا ۶۰۰۰ شعبه پست بانک بتوانند این خدمات را به مردم ارائه دهند.

بهزاد شیری خاطر نشان کرد: یکی از اهداف مهم پست بانک، برقرار عدالت میان اقشار مختلف جامعه با توزیع دسترسی عادلانه به آنهاست و از امروز روستائیان در نقاط دورافتاده کشورمان نیز می توانند احراز هویت سجام را انجام دهند.

بر اساس این گزارش، درحال حاضر ۱۰۳۳ شعبه شرکت های کارگزاری، ۳۸۰۱ دفتر پیشخوان دولت و ۲۳۸۰ شعبه منتخب بانک های کشاورزی، بانک شهر، صادرات، آینده، سپه، رفاه کارگران، دی، پست بانک و موسسه اعتباری ملل مسئولیت احراز هویت سهامداران بازار سرمایه را برعهده دارند.

حتما بخوانید
برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه پس از رفع مخاطره کرونا

همچنین بانک قرض الحسنه مهر ایران به صورت الکترونیکی احراز هویت سهامداران را انجام می دهد.

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات سرمایه ایران مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

علاقه مندان برای ورود به بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به سایت  www.sejam.ir ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

منبع : پایگاه خبری بازار سرمایه

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.